باغ تالار

بهترین باغ تالار ایران | شیک ترین باغ تالار

باغ تالار

 

باغ تالار یکی از زیر مجموعه های تالار های عروسی می باشد که در این مطلب به شرح آن می پردازیم و در ادامه به تعریف کامل تالارها و نقاط قوت و ضعف آن ها خواهیم پرداخت. در ابتدا باید به معرفی انواع تالار ها بپردازیم. همان طور که در مقاله قبلی به آن اشاره کردیم تالارها به دو دسته ی داخل شهر و حومه ی شهر تقسیم می شوند. تالارهایی که در حومه ی شهر قرار دارند اگر دارای فضای باز یا به اصطلاح باغ باشند به آن ها باغ تالار گفته می شود. از لحاظ ظاهری این دسته از تالار ها ( باغ تالار ها ) جذابیت بیشتری برای میهمان ها دارند. جدای از میهمان ها این نوع باغ تالار ها برای عروس و دامادها نیز مزایای زیادی خواهد داشت که به صورت اختصاصی در بخش بعدی به آن ها اشاره خواهیم نمود. باغ تالار معمولا” در خارج از شهر و در حومه ی شهر قرار دارند اما تعداد انگشت شماری از آن ها نیز وجود دارد که داخل شهر هستند و به دلیل موقعیت جغرافیایی خود دارای قیمت بالاتری نسبت به تالارهای خارج از شهر می باشند.

 

رزرو باغ تالار | باغ تالار لاکچری | باغ تالار شیک و ارزان | باغ تالار | بهترین باغ تالارهای ایران

رزرو باغ تالار | باغ تالار لاکچری | باغ تالار شیک و ارزان | باغ تالار | بهترین باغ تالارهای ایران

باغ تالار و ویژگی های مثبت آن

باغ تالار دارای نقاط مثبت زیادی می باشد که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت. یکی از اصلی ترین نقاط مثبت آن ها همانطور که از نام آن پیداست ، دارا بودن باغ و داشتن فضای باز بسیار زیادی است که هم برای میهمان ها وهم برای برگزار کننده ی مراسم مفید می باشد. داشتن فضای باز زیاد موجب می شود که شما برای تزئینات سالن انتخاب های بیشتری در اختیار داشته باشید و از طرفی می توان فاصله ی بین میزهای میهمانان را بیشتر کرد که موجب راحتی مظاعف برای آن ها می باشد. فضای باز در فصل های بهار و تابستان می تواند دلیلی برای جداسازی محل گروه موسیقی از محل استراحت میهمان ها باشد. معمولا” این قضیه برای میهمانان سالخورده ی شما بسیار خشنود کننده است. فضای باز باغ به عروس و داماد این اجازه را می دهد که برای ثبت خاطرات خود در فیلم عروسی مناظر مختلف بیشتری برای فیلمبرداری در اختیار داشته باشند که به خودی خود نکته ی مثبت بزرگی به حساب می آید.

 

باغ تالار و ویژگی منفی آن

باغ تالار آن قدر نقاط مثبت دارد که نکته ی منفی ای برای گفتن باقی نمی ماند اما چند نکته ظریف وجود دارد که اشاره کردن به آن ها خالی از لطف نیست. اگر شما از آن دسته آدم هایی هستید که برای پرداخت هزینه های خود دو دو تا چهار تا می کنید باید این را در نظر داشته باشید که باغ تالار به همان میزان که کیفیت مراسم شما را افزایش می دهد موجب بالاتر رفتن هزینه ی پرداختی نیز می شود. جدای از هزینه ی بیشتر برای اجاره ی یک شب باغ تالار ، مبلغ بالاتری را برای تزئینات باید پرداخت کنید چرا که فضای بزرگ تری در اختیار دارید و اگر بخشی از باغ بدون تزیینات باقی بماند نمای زیبایی نخواهد داشت. اگر از آن دسته اشخاصی هستید که مقدار هزینه ی پرداختی برایتان مهم نیست باید این را به شما بگویم که برای برگزاری مراسم خود در باغ تالار شک نکنید و شب رویایی خود را به گونه ای بسازید که میهمان ها با دیدن آن لذت ببرند زیرا هزینه ی اضافه ای که برای باغ تالار پرداخت می کنید در مقایسه با فضایی که در اختیار شما قرار می دهد قابل چشم پوشی می باشد.

 

لیست بهترین باغ تالارهای لاکچری

باغ تالار لاکچری | باغ تالار لاکچری در تهران

 

باغ و تالار

باغ تالار به دو محوطه ی باغ و تالار تقسیم می شود که در این بخش به توضیح آن می پردازیم . محوطه ی تالار به بخش سر پوشیده ی این مجموعه گفته می شود که بنا به سلیقه ی افراد می توان از آن استفاده های متفاوتی نمود. در حالت معمول از بخش سر پوشیده برای گروه موسیقی استفاده می شود و بخش دیگر این فضای پوشیده برای سرو کردن غذا می باشد. البته بعضی از زوجین ترجیح می دهند که سفره عقد خود و مراسم آن را در این محیط های بسته برگزار نمایند که به نظر ما فضای باغ برای این کار مناسب تر می باشد. از فضای آزاد باغ در فصل بهار و تابستان بهتر است برای چیدن میز و صندلی میهمانان استفاده شود تا هم صدای موسیقی آن ها را آزار ندهد و هم از فضای سبز نهایت استفاده را ببرند. از دیگر مواردی که می توانید در فضای باغ از آن استفاده نمایید ، قرار دادن یک چایخانه کوچک به مدل سنتی برای میهمانان می باشد که کیفیت ضیافت شما را دو چندان می نماید.

 

انتخاب باغ تالار و ملاک های آن

باغ تالار مناسب جهت برگزاری مراسم عروسی باید شامل چه ویژگی ها و ملاک هایی باشد؟ این سوالیست که در این بخش از مطلب قصد پاسخ دادن به آن را داریم. یکی از مهم ترین بخش مراسم عروسی همانطور که می دانید محل برگزاری مراسم می باشد که بسته به سلیقه شما انتخاب می شود اما ما به دلایلی که قبلا” آن را توضیح دادیم شما را به اجاره ی تالار و باغ تالار تشویق می کنیم. برای انتخاب تالار باید معیارهایی را در نظر داشته باشید که به آن اشاره خواهیم کرد. اولین معیار تعداد میهمان ها و ظرفیت سالن می باشد که مهم ترین معیار است . به هیچ وجه نباید تعداد میهمان های شما از ظرفیت سالن بیشتر باشد. دومین معیار محل قرار گرفتن باغ و موقعیت جغرافیایی آن است. باغ تالاری که فاصله ی زیادی با شهر داشته باشد برای رفت و آمد مشکلاتی از قبیل زمان و کسالت برای میهمان ها به همراه خواهد داشت. بعد از سنجش این دو معیار اصلی به هزینه ی پرداختی برای اجاره ی باغ تالار توجه داشته باشید و از همان اول به خاطر قیمت بالای تالار از اجاره کردن آن منصرف نشوید چرا که صاحبین این باغ ها بر اساس برنامه زمانی و تاریخ هایی که سالن خالی باشد به شما تخفیف هایی خواهند داد.

 

باغ تالار مناسب برپایی ضیافت خود را که پیدا کردید حالا نوبت به انتخاب یک شرکت خوب برای ارائه ی خدمات مجالس یا همان کترینگ می باشد . البته نا گفته نماند که خود باغ تالار ها نیز کترینگ مخصوص خود را دارند که آماده ی ارائه ی این خدمات هستند اما بعضی از زوج ها دوست دارند که از شرکت های خدمات مجالس دیگری برای انجام امور خود استفاده کنند . دوستان حتما” این موضوع را در نظر داشته باشید که برای اطمینان خاطر از کیفیت خدمات این شرکت ها ، هم به نمونه کارهای آن ها توجه کرده و هم از تست کردن غذای سر آشپز آن ها غافل نباشید . بعد از این که از این دو اطمینان خاطر داشتید نوبت به انتخاب یک گروه فیلمبرداری مناسب و حرفه ای برای مراسم می رسد که در این راستا شرکت های بسیار زیادی وجود دارد و حتی بعضی از باغ تالار ها نیز گروه فیلمبرداری مخصوص به خود را دارند ولی در صورتی که علاقه به استفاده از دیگر شرکت ها را دارید حتما” از نمونه کار های آن ها را بازدید کنید . البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که جدای از گروه فیلم برداری ، شخصی که ادیت و تدوین نهایی فیلم را انجام می دهد نیز باید حرفه ای باشد .

 

ارائه ی خدمات مجالس در باغ تالار

باغ تالار که انتخاب شد سپس به بخش مهم دیگری جهت برگزاری مراسم می رسیم که انتخاب یک شرکت خدمات مجالس است زیرا خدمات سالن و پذیرایی از میهمان ها به بهترین نحو ممکن از وظایف کترینگ می باشد و اگر شما باغ تالاری مناسب و شیک انتخاب کرده باشید ولی خدماتی خوب و متناسب با آن به میهمان های خود ارائه ندهید ، از کیفیت برگزاری ضیافت شما به شدت کاسته خواهد شد. در اینجا به چند نکته ظریف اشاره خواهیم نمود که تاثیر بزرگی بر کیفیت مراسم شما خواهد داشت . از کترینگ خود بخواهید که حتما” به میهمان های شما نوشیدنی خوش آمد گویی یا همان ( ول کام ) ارائه بدهند. این کار کلاس مراسم شما را بالا نگه می دارد. زمانی که طراحی سالن تالار را به شرکت های خدمات مجالس می سپارید توجه داشته باشید که حتما” رومیزی ها با گل های داخل سالن ست باشد تا هارمونی سالن را زیبا نگه دارد. میان وعده ها را فراموش نکنید. از بهترین میان وعده هایی که ظاهر مناسبی هم دارد می توان به فینگر فود ها اشاره کرد.

ارائه ی خدمات مجالس در باغ تالار شامل پذیرایی از میهمان ها با استفاده از فینگر فود ها نیز می باشد. فینگر فود همان لقمه ی آماده و کوچکی از خوراکی است که جدیدا” شرکت های خدمات مجالس در زمان پذیرایی میهمانان از آن ها استفاده می نمایند. برای توضیح خلاصه تر و ساده تر ، این گونه به شما بگویم که همان نان و پنیری که صبح ها به صورت لقمه شده مادرتان برایتان آماده می کرد نوعی فینگرفود است. فینگرفود ها انواع مختلفی دارند و به سه دسته ی فینگرفود دسر ،فینگر فود شیرینی و فینگرفود غذا تقسیم می شوند. هنگام شروع مراسم بهترین حالت این است که از کترینگ خود بخواهید تا از نوشیدنی به همراه فینگرفود شیرینی برای پذیرایی از میهمانان تازه وارد استفاده نماید. در اواسط مراسم که قبل از سرو شام است بهترین حالت ممکن این می باشد که از فینگرفود دسر برای پذیرایی از میهمانان استفاده شود. همینطور در موقع سرو شام نیز بهتر است که از انواع فینگرفود های غذا بر سر میز شام استفاده نمایید و در نهایت نیز هنگام پایان مراسم با یک فینگرفود شیرینی ، کام میهمانان خود را شیرین کرده و با آن ها خداحافظی کنید.

 

لیست بهترین خدمات مجالس باغ تالار | بهترین خدمات مجالس ایران

لیست بهترین خدمات مجالس باغ تالار | بهترین خدمات مجالس ایران | باغ تشریفات

 

تالار عروسی و سرو شام

تالار های عروسی از بخشی جداگانه برای سرو شام استفاده می نمایند و معمولا” زمانی که میز شام چیده شد ، عروس و داماد به همراه گروه فیلم برداری قبل از دیگران بر سر میز شام رفته و شروع به تکمیل فیلم عروسی خود می نمایند و بعد از اتمام کار از دیگر میهمانان برای پذیرایی دعوت به عمل می آید. در میز پذیرایی شام نکته ای که از اهمیت بالایی برخوردار است طراحی شیک ، چیدمان و تنوع غذایی می باشد . تنوع غذاهای سرو شده بر سر میز بنا به سلیقه ی عروس و داماد و همچنین بودجه ی در نظر گرفته شده برای این کار متغییر است . در این میان چند نمونه از غذاهای باب میل ذائقه ی ایرانی را برای شما نام می بریم که معمولا” در هر ضیافتی به چشم می خورند. از جمله این غذاها می توان به کباب کوبیده اشاره نمود. کمتر کسی در ایران وجود دارد که کباب کوبیده را دوست نداشته باشد و جزو پرطرفدار ترین غذاهای ایرانی به حساب می آید پس می توانید به عنوان یک گزینه ی مناسب آن را در منوی غذایی مراسم خود قرار دهید.

جوجه کباب که محبوبیت خاصی بین ما ایرانی ها دارد جزو آن دسته از غذاهایی است که حتما” باید سرو شود و خوبی آن هم آماده شدن سریع آن می باشد و به همین دلیل می توانید از شرکت کترینگ بخواهید که یک نفر را در کنار میز برای پختن و سرو جوجه کباب قرار دهند تا به صورت گرم به میهمان ها ارائه شود که مطمئنا” استقبال خوبی از آن خواهد شد. جدای از غذاهای ذکر شده این را هم در نظر داشته باشید که وجود یک یا دو مدل خورشت نیز می تواند تنوع خوبی برای میز شام شما باشد. وجود سالاد و دسر نیز از لزومات هر میز پذیرایی می باشد پس آن را فراموش نکنید اما به یاد داشته باشید که کیک عروسی را در میزی جداگانه برای سرو شدن قرار دهید. البته تمامی این نکات ذکر شده برای آن دسته از عزیزانی کاربرد دارد که تصمیم بر سرو غذا به صورت سلف سرویس را دارند ولی در صورتی که قرار باشد شام عروسی به صورت دیس پرس سرو شود ، احتیاجی به تنوع زیاد غذا ندارید . امیدواریم که این مقاله مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد. تیم افراز تالار از تمامی کاربرانی که وقت گران بهای خود را در اختیار ما گذاشته اند و با ما تا به این جای کار همراه بوده اند نهایت تشکر و قدردانی را دارد.

 

باغ تالار اقساطی شیک و ارزان | لیست باغ تالارهای اقساطی

باغ تالار اقساطی شیک و ارزان | لیست باغ تالارهای اقساطی

 

اشتراک گذاری
برچسب‌ها, , , , ,

سالن زیبایی و آرایشگاه های زنانه استانبول آنتالیا آنکارا ازمیر وان بدروم آدانا بورسا ترکیه در 1401

بهترین سالن زیبایی آرایشگاه زنانه...

آتلیه عکاسی فیلمبرداری عروسی داماد قم در سال 1400

آتلیه عکاسی فیلمبرداری عروسی داماد...

خدمات مجالس تشریفات برگزاری مراسم استانبول 1400

خدمات مجالس تشریفات برگزاری مراسم...

بهترین باغ تالار عروسی سالن پذیرایی جاجرود رودهن بومهن پردیس دماوند فیروزکوه 1400

باغ تالار عروسی سالن پذیرایی...

بهترین طلا جواهر فروشی تهران ایران

بهترین طلا جواهر فروشی تهران...

بهترین باغ تالار عروسی ساری آمل بابل چالوس شهسوار 1400

باغ تالار عروسی ساری آمل...

باغ تالار عروسی سالن پذیرایی بجنورد بیرجند 1400

لیست قیمت رزرو باغ تالارهای...

لیست بهترین باغ تالار لوکس سالن پذیرایی عروسی ارزان لاکچری زنجان 1401

لیست بهترین باغ تالار لوکس...

باغ تالار سالن های عروسی هامبورگ برلین مونیخ کلن فرانکفورت اشتوتگارت آلمان 2021

لیست بهترین و ارزان ترین...

باغ تالار سالن عروسی پذیرایی دوشنبه خجند کولاب باختر ولایت ختلان سعد تاجیکستان 1400

لیست بهترین و ارزان ترین...

لیست بهترین لوکس ترین سالن باغ تالارهای عروسی دبی ابوظبی شارجه امارات 1400

لیست بهترین و لوکس ترین...

باغ تالار سالن پذیرایی عروسی کابل هرات مزارشریف قندهار بامیان افغانستان 1400

لیست بهترین و ارزان ترین...

یک پاسخ به “باغ تالار”

  1. مبینا گفت:

    باغ تالار لاکچری توی تهران سراغ دارین؟ میشه معرفی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

امتیاز شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کپی رایت 2022 باغ تالار عروسی | خدمات تشریفات مجالس | آرایشگاه و مزون عروس
کلیه حقوق محفوظ است | طراحی سایت توسط دارکوب