پشنهادهای طلایی

منوی غذای تالار عروسی

بهترین منوی غذایی تالارها

منوی غذای تالار عروسی

 

منوی غذای تالار عروسی موضوع بحث این بخش از مقاله ی ما خواهد بود که به توضیح آن می پردازیم. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا توجه شما را به انواع منوی غذایی سرو شده در شب عروسی و ویژگی های آن ها جلب نماییم و این که شما چگونه می‌توانید از طریق وب سایت افراز تالار منوی غذایی مناسبی ، متناسب با سلیقه‌ی خود را انتخاب نمایید. البته این روشی که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد سریع ترین ، بی دردسر ترین و راحت ترین نوع انتخاب منوی غذایی می‌باشد که رزرو کردن منوی غذای تالار عروسی از طریق وب سایت افراز تالار به صورت آنلاین و اینترنتی است. در این مقاله قصد آن را داریم که نحوه ی رزرواسیون منوی غذایی را خدمت شما همراهان همیشگی افراز تالار توضیح دهیم و شما را با تمامی مراحل آن آشنا سازیم. امیدواریم که این مطالب برای شما عزیزان مفید واقع شوند.

 

منوی غذای تالار عروسی بدون شک یکی از مهم ترین و تاثیر گذارترین قسمت‌های هر مراسم و مجلسی برای میهمانان می باشد ، به ویژه در عروسی‌ها  لوکس که کوچک ترین نکات هم از اهمیت خاصی برخوردار است و انتخاب بهترین منوی غذایی تالار عروسی میتواند بهترین خاطره ممکن را  برای شما و مهمان هایتان رقم بزند. در بخش پذیرایی مراسم عروسی ، شام جزو مهم ترین قسمت ها به شمار می آید و نحوه ی سرو آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است که در بخش بعدی به طور کامل به آن خواهیم پرداخت و توضیحات کاملی در آن رابطه ذکر خواهیم نمود. شام عروسی مورد توجه بیشتر میهمانان است و یکی از مهم ترین فاکتورهاست. در مجالس عروسی ، میهمان ها در هر رده ی سنی و با هر ذائقه‌ای در مجلس حضور دارند به همین علت باید منوی غذایی را به نحوی انتخاب کنید که تمامی میهمان‌ها بتوانند از آن لذت کافی را ببرند.

 

منوی غذای تالار عروسی و نحوه‌ی سرو کردن غذا

 

بهترین منوی غذای تالار عروسی با توجه به بودجه‌ای که برای برپایی مراسم در نظر گرفته‌اید می تواند تنوعات زیادی داشته باشد ، منو ای که برای شام عروسی انتخاب می کنید به دو شکل دیس پرس ( غذای سرو شده به مقدار مشخص در دیس های پذیرایی ) و سلف سرویس (سرو غذا در میز به صورت آزاد ) سرو می شود. سلف سرویس بودن منو قیمت بالاتری نسبت به حالت دیس پرس دارد و تعداد ، تنوع غذا ، پیش غذا و دسر سرو شده در آن بیشتر از حالت دیس پرس می باشد. اکثر اوقات میزان غذاهای سرو و تدارک دیده شده بیشتر از تعداد میهمانان عروسی است، زیرا امکان این که بعضی از غذاها طرفدارهای بیشتری داشته باشند وجود دارد. اما در حالت سرو غذا به صورت دیس پرس ، بیشتر وقت ها یک یا دو نوع غذا و یک پیش غذا به همراه نوعی دسر سرو می شود.

منوی غذایی تالار عروسی

منوی غذایی تالار عروسی

 

منوی غذای تالار عروسی در سرو غذا به صورت سلف سرویس بسیار متنوع تر از حالت دیس پرس می باشد اما معایبی در این نوع سرو وجود دارد ، هزینه‌ی بالا یکی از معایب سفارش غذا به این روش است که می توان به آن اشاره کرد. در سرو غذا به صورت سلف سرویس ، اسراف بسیار زیاد می باشد و غذاهای زیادی حیف و میل می‌شوند. معمولا” میهمانان از تمامی غذاها به یک اندازه استقبال نمی‌کنند و اغلب تالارها غذاها را بعد از پایان مجلس دور می ریزند که این نیز یکی دیگر از معایب سرو غذا به صورت سلف سرویس می باشد ولی با راهی ساده و انسان دوستانه می توانید این مشکل را برطرف کنید. کافی است باقیمانده ی غذا ها را بین فقرا تقسیم کرده و یا میان حیوانات خیابانی پخش کنید. این کار هم جلوگیری از اسراف می کند و هم کار خیری را نسیب شما می نماید.

 

منوی غذای تالار عروسی در حالت دیس پرس نسبت به مدل سلف سرویس از تنوع پایین تری برخوردار است و همین موضوع باعث آن می شود که پذیرایی از میهمانان ساده تر و سریع تر صورت گیرد اما در سرو غذا به صورت دیس پرس هم معایبی وجود دارد که از جمله آن ها می توان به کسری غذا در بعضی موارد اشاره کرد. یکی دیگر از مشکلاتی که در سرو غذا به این روش وجود دارد ، تفاوت سلیقه ی غذایی میهمانان است و اگر دو نوع غذا و یک نوع پیش غذا به همراه یک نوع دسر را سفارش بدهیم، امکان دارد که آن غذا مورد پسند شخصی نباشد و به علت عدم وجود تنوع غذایی در منوی سرو شده ، میهمان ناراضی باقی می ماند . در مواردی که شام عروسی به صورت دیس پرس سرو می شود باید غذایی را انتخاب کنید که در میان میهمانان طرفدار بیشتری داشته باشد و آن‌ها احساس رضایت بیشتری نسبت به غذای سرو شده داشته باشند. معمولا” زرشک پلو با مرغ و یا چلو کباب و همچنین جوجه کباب برای ذائقه‌ی ایرانی‌ها گزینه مناسب تری است.

 

منوی غذای تالار عروسی در کشورهای مختلف

 

منوی غذای تالار عروسی در هر کشوری متناسب با ذائقه و فرهنگ آن کشور می باشد و به همین دلیل است که غذاهای سرو شده در تمامی دنیا با یکدیگر متفاوت می باشد. در ادامه سعی بر آن داریم که با ذکر مثال هایی از منوی غذایی سرو شده در کشورهای مختلف ، شما را با فرهنگ های آنان آشنا سازیم تا تفاوت ها را با منوی غذایی ایرانی مقایسه کرده و آن ها را بسنجید. مردم کشور هندوستان در مراسم‌های عروسی به دلیل ذائقه‌ی خاصی که دارند بسیاری از غذاهای هندی تند را در منوی غذایی خود قرار می دهند . در هندوستان بسته به زادگاه عروس و داماد منوی غذایی عروسی متفاوت است. در بعضی از شهرها فقط گیاه خوار هستند و مسلما” غذایی باب میل آن ها سرو می شود.

 

بهترین منوی غذای تالارهای عروسی | بهترین منو غذا برای عروسی

بهترین منوی غذای تالارهای عروسی | بهترین منو غذا برای عروسی

 

منوی غذای تالار عروسی در کشور بنگلادش

 

منوی غذای تالار عروسی در کشور بنگلادش از تنوع بالایی برخوردار است و در طول تاریخ با گذر زمان ، دستخوش تغییرات زیادی شده است. قبلا” غذاهای ساده مثل پلو و مرغ سرخ شده ، موتن رزالای تند ، گوشت گاو سرخ شده ، تیکیا ( قیمه با گوشت گوسفندی) و سالاد و برهانی ( نوشیدنی که ترکیبات آن از ماست ، فلفل سبز ، برگ نعنا و آب است و برای هضم غذا مناسب می باشد ) و دسرهایی مانند جردا ، پان ( دسری که بعد از تمام شدن غذا می خورند و ترکیبات آن شامل برگ بتل ، برگ تنباکو با دانه پوپل و ادویه های مخصوص می باشد ) و همچنین در بعضی موارد پودینگ برنج سرو می‌کردند، اما جدیدا” غذاهای مجلل تری مانند بریانی و بره ی سرخ شده را برای منوی غذای تالار عروسی خود انتخاب می‌کنند اما در ایران برخلاف دیگر کشورها از ابتدا تا به کنون غذاهایی وجود دارند که همیشه بر سر میز شام عروسی دیده می شوند.

 

 

منوی غذای تالار عروسی برای سرو شام

 

منوی غذای تالار عروسی در ایران تقریبا” مشابه یکدیگرند ولی با توجه به هزینه‌ی پرداختی و سلیقه‌ی صاحب مراسم این منو در مراسم های مختلف دستخوش تغییراتی است. در ادامه به چند مثال انواع غذاهای سفارشی اشاره می نماییم ، پلوها: از جمله باقالا پلو ، مرصع پلو ، آلبالو پلو ، زرشک پلو ، پلوعفرانی و انواع ته چین و … . خورشت‌ها : از جمله خورشت قورمه سبزی ، خورشت قیمه ، خورشت خلال ، خورشت آلو بخارا ، خورشت فسنجان و … . کباب ها : از جمله کباب شیشلیک ، کباب کوبیده ، کباب برگ ، کباب نگینی ، جوجه کباب ، کباب سلطانی و …  و انواع خوراک های مرغ ، گوشت ، ماهی ، قارچ ، انواع استیک‌ها ، انواع شینسل ، انواع ناگت ها و اسنک‌ها و …  . غذاهای دریایی : ماهی قزل آلا ، ماهی شیر ، قلیه ماهی وانواع میگوها و سوشی‌ها و …

 

بهترین منوی غذا برای شب عروسی

بهترین منوی غذا برای شب عروسی

منوی غذای تالار عروسی در حالت کلی معمولا” شامل دو نوع از کباب ها و یک نوع خورشت به همراه سالاد می باشد اما بعضی از مراسم ها وجود دارند که در آن از انواع مختلفی غذا برای پذیرایی از میهمانان استفاده می شود که بهترین مدل آن ها را برای شما نام بردیم. اما سالاد و دسر نیز جزء مهمی در پذیرایی شام هستند که در ادامه ی مطلب به صورت کامل به توضیح آن خواهیم پرداخت. از انواع سالادها می توان به : سالاد سزار، سالاد مرغ ، سالاد ماکارونی ، سالاد فصل ، سالاد الویه ، سالاد اندونزی و یا سالاد شیرازی اشاره کرد. در سرو دسرها نیز می توان ازانواع کیک‌ها ، چیز کیک‌ها ، انواع بستنی ، انواع ژله‌ها ، تارت ها و تیرامیسو برای پذیرایی استفاده نمود. نوشیدنی‌ها نیز انواع دوغ‌ها ، نوشابه ها ، آب معدنی ، انواع دلسترها و  آب میوه‌های طبیعی و غیر طبیعی از جمله آن هایی هستند که در میز غذا چیده می شوند.

 

منوی غذای تالار عروسی و غذای فرنگی

 

بهترین منوی غذای تالار عروسی در این روز ها با مد روز تغییر کرده و باعث آن شده که غذاهای فرنگی نیز به لیست غذاهای سرو شده در مراسم ها اضافه شوند یعنی علاوه برغذاهای رایج ، غذاهایی همچون نودل چینی ، کوکتل میگو با سس تارتار ، پلوی مکزیکی ، غذاهای چینی با سس سیر ، بره درسته با سس مخصوص و چیکن آلاشریمپ به روش فرانسوی‌ها ، استیک با سس ایتالیایی ، انواع سوشی و کباب ترکی و … به لیست غذا های سرو شده در تالار ها اضافه شده اند  و گاهی برای هر نفر هزینه ای حدود ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان اضافه را در بر دارد البته این بحث قیمتی برای کسانی که محدودیت مالی ندارند مشکل خاصی محسوب نمی شود و در روند انتخاب آن تغییری ایجاد نمی کند .

 

 

لیست غذاهای تالارهای عروسی

لیست غذاهای تالارهای عروسی

منوی غذای تالار عروسی و هزینه‌ی آن

 

منوی غذای تالار عروسی هزینه‌ی مشخصی ندارد و منوهای مختلف ، قیمت های متفاوتی با هم دارند زیرا با توجه به غذای انتخابی شما و میزان کیفیت غذاها  قیمت تغییر می کنند. به عنوان مثال کباب برگ و کباب کوبیده با هم هم قیمت نیستند. همچنین میزان خدمات تالار و یا تشریفات عروسی باعث کم یا زیاد شدن هزینه‌ی غذا می‌شود. به عنوان مثال همان‌طور که قبلا” اشاره کردیم ، هزینه‌ی غذا به صورت سلف سرویس بسیار بیشتر از دیس‌ پرس می‌باشد. تعداد میهمانان عامل دیگریست که در تعیین هزینه ی پرداختی شما تاثیر گذار می باشد. کاملا” واضح و مشخص است که هر چه تعداد میهمان ها بیشتر باشد ، به غذای بیشتری نیاز است و در نتیجه هزینه ی اضافه تری باید برای تهیه ی غذای بیشتر پرداخت کنید.

 

 بهترین منوی غذای تالار عروسی و کیفیت غذا

 

بهترین منوی غذای تالار عروسی را زمانی که انتخاب کردید ، باید از نظر کیفیت هم بررسی نمایید. فقط نام و ظاهر غذا نیست که در شب عروسی مهم است بلکه کیفیت غذا در مرحله ی اول از همه چیز مهم تر می باشد. برای بررسی کیفیت غذای سرو شده در تالار عروسی چند راه پیش رو دارید. اولین راه این است که پخت و تهیه ی غذا را به یک رستوران خوب که از کیفیت آن اطلاع دارید بسپارید. راه دوم به این صورت است که تهیه ی غذا را به تالار عروسی بسپارید اما قبل از اجرای مراسم از آن ها یک غذا به عنوان نمونه کار درخاست کنید و کیفیت آن را بسنجید. راه سومی نیز وجود دارد و آن سپردن پخت غذا به شرکت های خدمات مجالس است که مانند روش دوم باید به بررسی آن بپردازید.

 

منوی غذای تالار عروسی موضوع بحث این مقاله بود که به شرح آن پرداختیم. تیم افراز تالار در این مطلب سعی داشت که شما را با منوهای غذایی ، نحوه‌ی انتخاب بهترین غذاها ، نحوه‌ی سرو کردن آن‌ها و همچنین مقایسه منوی شام عروسی در ایران و دیگر کشورها را در خدمت شما کاربران عزیز و گرامی قرار دهد و در این باره به شما عزیزان آگاهی های لازم را بدهد. سپاس گزاریم که وب سایت افراز تالار را برای مطالعه‌ی خود انتخاب کرده‌اید و از شما عزیزان نهایت تشکر و قدردانی را داریم. امیدواریم این موضوع مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد و توانسته باشیم کمکی در راستای برپایی جشن عروسی به شما کرده باشیم. جهت ارسال نظرات و یا پیشنهادات خود می توانید از طریق ایمیل ( پست الکترونیکی ) درج شده در پایین صفحه با ما در ارتباط باشید.

 

اشتراک گذاری
برچسب‌ها, , , ,

سالن زیبایی و آرایشگاه های زنانه استانبول آنتالیا آنکارا ازمیر وان بدروم آدانا بورسا ترکیه در 1401

بهترین سالن زیبایی آرایشگاه زنانه...

آتلیه عکاسی فیلمبرداری عروسی داماد قم در سال 1400

آتلیه عکاسی فیلمبرداری عروسی داماد...

خدمات مجالس تشریفات برگزاری مراسم استانبول 1400

خدمات مجالس تشریفات برگزاری مراسم...

بهترین باغ تالار عروسی سالن پذیرایی جاجرود رودهن بومهن پردیس دماوند فیروزکوه 1400

باغ تالار عروسی سالن پذیرایی...

بهترین طلا جواهر فروشی تهران ایران

بهترین طلا جواهر فروشی تهران...

بهترین باغ تالار عروسی ساری آمل بابل چالوس شهسوار 1400

باغ تالار عروسی ساری آمل...

باغ تالار عروسی سالن پذیرایی بجنورد بیرجند 1400

لیست قیمت رزرو باغ تالارهای...

لیست بهترین باغ تالار لوکس سالن پذیرایی عروسی ارزان لاکچری زنجان 1401

لیست بهترین باغ تالار لوکس...

باغ تالار سالن های عروسی هامبورگ برلین مونیخ کلن فرانکفورت اشتوتگارت آلمان 2021

لیست بهترین و ارزان ترین...

باغ تالار سالن عروسی پذیرایی دوشنبه خجند کولاب باختر ولایت ختلان سعد تاجیکستان 1400

لیست بهترین و ارزان ترین...

لیست بهترین لوکس ترین سالن باغ تالارهای عروسی دبی ابوظبی شارجه امارات 1400

لیست بهترین و لوکس ترین...

باغ تالار سالن پذیرایی عروسی کابل هرات مزارشریف قندهار بامیان افغانستان 1400

لیست بهترین و ارزان ترین...

۳ پاسخ به “منوی غذای تالار عروسی”

 1. Mr.raha گفت:

  جوجه و کباب قسمت لاینفک منوی غذای تالارها😊

 2. مبینا گفت:

  توی هر منوی غذای تالار عروسی باید پاچینی و جوجه چینی باشه، خیلی خوشمزه راحته خوردنش

 3. مژده گفت:

  منو فقط منوی تالار عروسی که ی عالمه دسر و ژله داره😍

دیدگاهتان را بنویسید

امتیاز شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • prev-w2_beylikbahce-dugun-davet_TBV6xOmV-min-min
 • prev-w2_hulya-davet-organizasyon_0CJ1bxU9-min
 • prev-w2_artemis-davet-balo-gala_WUxS7cua-min

کپی رایت 2022 باغ تالار عروسی | خدمات تشریفات مجالس | آرایشگاه و مزون عروس
کلیه حقوق محفوظ است | طراحی سایت توسط دارکوب